Tag på skiferie til Sölden og bo i centrum af byen og lige ved hovedliften.

Her er grunden lagt til den herligste skiferie i Sölden!

Hotel Garni Ehrenreich ligger mere eller mindre klos op ad hoved-gondolliften, Giggijoch, i midten af Sölden.

Samtidig bor du dejligt bekvemt lige ved byens restauranter, indkøbsmuligheder og aftenliv.

Velvære på skiferien


På hotellet kan du nyde godt af det nyindrettede wellness-område, hvor du blandt andet kan lade den finske sauna tage sig af de ømme muskler efter dagens skiløb. Der er altså plads til forkælelse og afslapning her.

Med et ophold på Garni Ehrenreich har du blandt andet adgang til gratis parkering og elevator. Der er desuden morgenmadsbuffet inkluderet i et ophold her.

Tyrolerhygge



Der er en god hjemlig stemning og atmosfære over værelserne her. Her er roligt og fredeligt i de tyrolerhyggelige og komfortable rammer.
På værelserne er der blandt andet:
Bad med brus eller badekar
Hårtørrer og safetyboks
Telefon, TV og WiFi
De fleste af værelserne har balkon.


Ankommer du i elbil, er der mulighed for at lade bilen i byen. Der ligger en ladestation ved Pension Eden og Camping Sölden, men der er flere i byen. Spørg guiderne, når de ringer ugen før afrejse, for mere information.

Turistskat opkræves på destinationen



Turistskatten skal betales direkte til hotellet - enten kontant eller med kreditkort, og er ikke inkluderet i rejsens pris, da vi ikke må og kan håndtere økonomi mellem regering og gæst. Turistskat pr. person pr. nat varierer. Afgiftens størrelse er på baggrund af den officielle hotelklassificering og destination. Børn er undtaget at betale turistskat– alder varierer fra land/destination og til hotel. Læs mere her.

Vi glæder os til at byde velkommen i Sölden på Hotel Garni Ehrenreich.
Afstande
Lift
25m
Skibus
25m
Skiudlejning
25m
Piste
50m
Centrum
50m
Shopping
100m
Desværre er der ingen ledige værelser tilbage i denne sæson. Find andre hoteller i Sölden på knappen herunder.
Fakta
Værelset / Lejligheden
  • Pengeskab
  • WiFi i værelse
  • TV
  • Føntørrer
  • Badekar eller bruser
Mad og drikke
  • Morgenmad
  • Bar
Faciliteter
  • Reception
  • Skirum med støvletørrer
  • Sauna
  • Parkering
SöldenVores lejligheder og hoteller i Sölden
Filtrér listen

Værelsesbeskrivelser

Dobbeltværelse med mulighed for 1 opredning

Hyggeligt dobbeltværelse med eget badeværelse. Der er mulighed for én ekstra opredning på værelset, og på nogle værelser kan der også være balkon.

Sengelinned - Håndklæder - Hårtørrer - Pengeskab - Telefon - TV - WiFi

Facts om Sölden

Samlet pister
0
km
Byens højde
0
m
Højeste skiløb
0
m
Pister
Blå pister
107 km
Røde pister
101 km
Sorte pister
48 km
Off-piste
Sölden
Antal lifte
56
Liftkapacitet
108.020 per/t
Længste nedfart
15 km
Fun park
Skiløb
Børn
Begyndere
Øvede
Eksperter
Off-piste
Snowboard
Byen
Charme
Shopping
Afterski
Spisesteder
Pistekort i Sölden
Sölden Pistekort
Sölden Pistekort